all about models & fashion from the catwalks.

Temat: Apel o pomoc dla bliźniaków!
Apel o 1% dla bliźniaków
  Witam wszystkich serdecznie!
Chciałabym zwrócić sie do was o pomoc dla mojej rodziny. Sama nie jestem w stanie tego zrobić ponieważ moja pomoc to tylko kropla w morzu potrzeb. Pod spodem umieszczam apel mojej mamy. Rodzina jest pod opieką MOPSu, bliźniaki mają subkonto w fundacji, wszystko jest udokumentowane. Oprócz pieniędzy na leczenie braci potrzebna jest także odzież, środki czystości, jedzenie.

Zwracam się do ludzi dobrej woli o pomoc dla moich chorych dzieci. Jestem mamą niepełnosprawnych bliźniaków Bartosza i Jakuba.Obaj zostali uszkodzeni przy porodzie.W następstwie niedotlenienia i niedokrwienia mózgu uszkodzony został ośrodkowy układ nerwowy u obu chłopców.
Bartuś choruje od urodzenia na porażenie mózgowe czterokończynowe (tetrapareza spastyczna)jest dzieckiem leżącym,niedowidzącym.Cie rpi na padaczkę,ma dysplazję lewego biodra i w związku z tym jest konieczna operacja(rekonstrukcja bioderka)..2,5 roku temu miał operowane przywodziciele kończyn dolnych,6 tyg.w gipsie rozporowym od pasa w dół.Na początku przyszłego roku czeka go zabieg usunięcia jąder ponieważ jedno znajduje się w brzuszku,a drugie w kanale pachwinowym.Wymaga systematycznej rehabilitacji,która dałaby mu szansę na samodzielne siadanie i wykonywanie podstawowych czynności życiowych jak jedzenie,załatwianie potrzeb fizjologicznych,ubieranie sie i wiele innych które z kolei pozwoliłyby na rozwój psychoruchowy.Kubuśchoruje na autyzm.Jest dzieckiem rokującym duże nadzieje na to,aby w przyszłości w miarę samodzielnie funkcjonować,ale do tego jest niezbędna terapia(behawioralna),któ rą jest prowadzony od 8 lat w Ośrodku dla dzieci z autyzmem w Gdańsku.Żeby móc pokonać wszystkie trudności Kuba potrzebuje terapii również poza Ośrodkiem(w domu),wówczas byłaby szansa na zdobycie większych umiejętności,a także opanowanie dużej agresji. przez przyjmowanie silnych leków(tisercin) ma bardzo poważny problem z nadwagą, waży prawie 90 kg.Poza tym prawie po każdym jedzeniu wymiotuje,ma kłopoty z trzymaniem moczu i stolca.Jestem przerażona stanem Kubusia i dlatego chociaż co jakis czas muszę odejść od farmakologicznych leków i próbować odtruwać ziołami
Obaj od 3 roku życia przyjmują w znacznych dawkach leki- BARTUŚ: przeciw padaczkowe:neurotop retard 300,depakina i tegretol, uspakajające atarax,a na ból paracetamol KUBUŚ-tioridazin,tisercin i miansemerk,rispolept Obecnie chłopcy mają po 13 lat.
Chłopcy są bardzo pogodnymi dziećmi ,mają bardzo dobry kontakt ze mną i rodzeństwem. Bartuś jest całkowicie uzależniony od nas,wymaga opieki przez całą dobę,dlatego też jest bardzo absorbujący.Bardzo chętnie uczestniczy z nami we wszystkich czynnościach jakie są przez nas wykonywane.Często chce:myć naczynia,gotować,sprzątać ,bawić sie itp.Kiedy pytam jak to zrobi?Odpowiada,a tak dam radę.Myślę,że takie jego nastawienie i chęć uczestnictwa we wszystkim bardzo mu pomaga,czuje się pomocny i potrzebny,a to sprawia,że jest szczęśliwy.Kubuś z kolei ma swój świat komputer na ,którym ogląda swoje bajki i gra w rożnego rodzaju gry i całkiem nieźle sobie radzi. Drugą pasją Kubusia jest lepienie z plastelinki, dla której wszystko by zrobił,dlatego też wykorzystujemy to jako nagrodę motywacyjną.

Sama wychowuję dzieci,oprócz bliźniaków mam jeszcze 2 dzieci w wieku szkolnym i córkę 22 letnią.Utrzymujemy się ze świadczeń z MOPS-u i alimentów i jest tego niewiele ponad 2000tys zł.
Treningi jedzenia ,nagrody motywacyjne,pieluchomajtk i i leki to duży koszt w ciągu miesiąca.
Bardzo chciałabym pomóc swoim dzieciom,ale w sytuacji w jakiej się znajduję jest to niemożliwe.Bardzo proszę o prześledzenie mojej sytuacji .Każda chociaż najmniejsza wpłata może pomóc moim dzieciom. Brakuje nam także ubrań, jedzenia, środków czystości. Arek - 16 lat ok.180cm rozmiar ubr.XL, rozm.obuwia: 45, Dominika 14 lat - 164cm rozmiar ubr.36,38, rozm.obuwia:39, Bartosz - ok.160cm, rozm ubr.L, rozm.obuwia:38, Jakub - ok.170cm, rozm.ubr.L,XL, rozm.obuwia:43,44.
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.


AKCJA SMS!!!
Jakub i Bartosz Okrasińscy
http://nasza-klasa.pl/profile/15165389

Wyślij sms-a na numer 79880 w treści wpisując
WALL BJPrzekazywanie 1% jest również wspaniałą formą pomocy.Jeżeli ktoś z Państwa zechciałby udzeilić takiej właśnie pomocy oto :OPP rejestr:KRS nr.30960 adres Fundacji poniżej.
Tak jak z przelewem na konto konieczny dopisek: na Bartosza i Jakuba Okrasińskich.

Zbieramy pieniądze za pośrednictwem Fundacji Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski "Serce Dziecku" w Wejherowie. Adres fundacji: 80-200 Wejherowo, ul. Sobieskiego 223/4, numer konta: 6510201912000090020009339 3
KONIECZNIE! Z DOPISKIEM: na Bartosza i Jakuba Okrasińskich, a także na konto dewizowe: Millennium Bank, SWIFT: BIGBPLPW PL 8011602202 0000000110584408 z dopiskiem: pomoc na Bartosza i Jakuba Okrasińskich.Podaję numery tel.058 6721459,tel. komórkowy: 0-603601781 do Prezesa Fundacji(najlepiej dzwonić w godz. rannych około 9godz. na stacjonarny)

BARTUŚ cdziennie jeżdzi do OREW-u, w Gdańsku na ul uczniowska 22,gdzie realizuje obowiązek szkolny.
KUBUŚ ma terapię i równiez realizuje obowiązek szkolny w SPECJALNYM OŚRODKU REWALIDACYJNO WYCHOWAWCZYM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z AUTYZMEM w Gdańsku ul. Dąbrowszczaków 28

Oba ośrodki są dostępne w internecie.Pewnie znajdzie się zdjęcie każdego z moich dzieci.Rownież jest podany kontakt gdzie można sie upewnić czy podane informacje są prawdziwe.Piszę,bo wiem,że Nikt nie chciałby byc oszukany i naciągany,a wiem też,że takie sytuacje się zdarzały.


Serdecznie pozdrawiamy!BLIŹNIAKI Z MAMĄ-HALINĄ SALWOWSKĄ

Moja rodzina jest także pod opieką Gdańskiego MOPSu opiekunem jest pan Marek nazwisko podam potem bo niestety nie pamiętam a mamy nie ma w domu.
Numer domowy:0583440120
e-mail: halinasalwowska@o2.pl
adres:podam na PRV albo na maila
mama ma bardzo ograniczony czas więc rzadko sprawdza maile lepiej pisać do mnie a ja jej przekaże wszystko albo dzwonić(najlepiej po godz.14 )
mój e-mail:suzitka@o2.pl
Nie potrafię załączyć zdjęcia bliźniaków, mają sporo zdjęć na naszej klasie.

blog bartka i kuby: http://kubabartek.bloog.pl

Jeszcze raz bardzo dziękuje za wszelką pomoc
Źródło: wizaz.pl/forum/showthread.php?t=294700